e
sv

Samsung Galaxy S9 Gelişmiş İris Tarayıcı ve Yüz Tanıma Teknolojisi ile Gelmeyi Planlıyor.

Galaxy S9 Gelişmiş İris Tarayıcı ve Yüz Tanıma
avatar

Mustafa DUMAN

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Galaxy S9 Gelişmiş İris Tarayıcı ve Yüz Tanıma Teknolojisi ile Gelmeyi Planlıyor.

Apple İphone X ile gelen yüz tanıma özelliği  ile Samsung yeni Galaxy S9 ile büyük bir atılım yapmayı planlıyor gibi gözükmekte. ETNews’ten gelen yeni bir rapora göre Samsung S8’de yer alan yüz tanıma özelliğini biraz geliştirilerek yeni telefonu Samsung Galaxy S9 modeline gelişmiş iris tarayıcı ve yüz tanıma özelliği sunması bekleniyor.

Samsung S8 cihazında yer alan 8MP ön kamera ile yüz tanıma özelliği aktif olarak kullanılmaya başlanmıştı. Buna rağmen kaliteli bir güvenlik önlemi sunamayan Galaxy S8 günlük kullanımlarda rahat ve kullanışlı bir görünüm sağlasa da, bazı durumlarda kullanıcıları yarı yolda bırakabiliyordu.

Güney Kore medyasından sızan bilgilere göre, Samsung Galaxy S9’da, Galaxy S8  cihazında olduğu gibi 8 MP ön kamera yer alacak. Yazılım eklentileri ile daha farklı bir görünüm sunacak olan yeni ön kamera iris tarayıcı açısından da büyük bir yenilik getirecek.

Son dönemlerde Samsung ve Appele yeni güvenlik önlemleri üzerinde çalışılıyor. Apple’ın çıkardığı son telefon İphone X’de yer alan Face ID teknolojisi ile gelen yüz tanıma, bu teknolojinin ileriki zamanlarda daha çok gelişeceğine işaret ediyor. Şu anda FaceID diğer tüm telefon üreticilerinin geliştirdiği yüz tanımaya göre daha gelişmiş görünse de, yakın zamanda çıkacak olan Samsung Galaxy S9’un hangi özellikler ile geleceği şimdiden merak konusu.

Uzun yıllardan beri ezeli rekabete giren ikili Apple ve Samsung bu alanda da karşı karşıya gelebilir. Samsung bu teknolojiyi kullanırken daha dikkatli olmalı. Bildiğiniz gibi, önceki yıllarda Apple, Samsung’a telif hakkından dolayı defalarca dava açmıştı. Karşımıza yeni bir davanın çıkması muhtemel gibi görünmektedir.

 

İlginizi Çekebilir :  Android Dns Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Android Telefon Şebeke Çekmiyor Sorunu

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478