e
sv

Android Unutulan Ekran Desen Kilidi ve Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Ekran Desen Kilidi Kırma
avatar

Mustafa DUMAN

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e1

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Android Unutulan Ekran Desen Kilidi ve Şifresi Nasıl Kaldırılır? Android Desen Kilidi Kırma, Android Desen Kilidi Şifresi Unuttum, Desen Kilidi Formatsız Açma Nasıl Yapılır?

Android cihaz sahipleri cihazlarındaki dosya, fotoğraf, mesaj gibi bir çok özel bilgiye erişimin başkaları tarafından kolaylıkla erişiminin engelleyebilmek için, ekran desen kilidi veya şifresi kullanmaktadırlar.

Ekran kilidinizi, pin veya şifresinizi unuttuğunuzda cihazımızın menüsüne erişim sağlayamayız ve bu telefon içeriğine erişmemizi olanaksız kılmaktadır. Paniğe gerek yok sizlere android cihazlarda ekran desen kilidi, şifre veya pın kodunuzu unuttuğunuzda ekran kilidini açmak için bir kaç yol göstereceğiz.

1.Yöntem: Eğer cihazınızda hali hazırda kurulu olan gmail kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız desen kilidinizi kolaylıkla açabilirsiniz. Bunun için Deseni Unuttum adımını izleyerek kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra ekran kilidi açma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

2.Yöntem: Gmail kullanıcı adı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız bundan sonraki işlemler biraz karışık olmaktadır. Zaten gmail kullanıcı adı ve şifreyi biliyorsanız google cihazımı bul vb. işlemler işinize yaramayacaktır. Cihazınızda dosya fotoğraf ve ayarlarınız silinmeden sadece ROOT işlemi uygulayarak ekran kilidinizi açabilirsiniz.  Root işlemi hakkında bilgi almak ve telefonunuza root yetkisi vermek için buraya tıklayıp cihazınıza root yetkisi veriniz. Root yetkisi verilen cihazınıza TWRP Recovery Mod Kurulumu yapıyoruz. Cihazınıza TWRP Recovery Mod kurulumunu da başarı ile yaptıktan sonra cihazınızı google marka model recovery mod açma ifadesi ile arama yaptığınızda cihazınızın nasıl recovery modda açılacağı ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Cihazınızı recovery mod ile açtıktan sonra, Advanced File Manager Data System klasörüne giriniz. Password.key Gesture.key Locksetting.db gibi dosyaları bulup siliniz.

3.Yöntem: Rootsuz ve recovery mod kurulumsuz kesin çözüm ise; hard format atmak, tüm veri ve bilgileriniz silinir, cihazınız ilk aldığınız günkü gibi olur. Recovery modu açınız. Çıkan ilk menüde wipe data/factory reset işlemi tıklayınız ve açılan menüden Yes seçeneğini ses açma kısma tuşları ile seçiniz.

İlginizi Çekebilir :  Android Cihazlarda İnternet Paylaşımı Ayarları Nasıl Yapılir?

Apartment for Rent in Signature Villas Frond L, The Palm Jumeirah

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Android Rom Yazılım Yedeği Alma ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478