e
sv

Android Dosya Fotoğraf Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Android Dosya Uygulama Fotoğraf Gizleme
avatar

Mustafa DUMAN

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android Dosya Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır? Android Cihazlarda Galeride Fotoğraf Gizleme, Dosya Klasör Gizleme, Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Android cihazınızda özel dosyalar ve fotoğraflarınızın başkasının erişmesini engellemek isteyebilirsiniz. Bazen kullanıcılar kendilerine ait cihazlardaki veri ve bilgilere başka kişilerin rahatça ulaşmasını istemeyebilir. Biz de bu yazımızda android kulanıcılarının cihazlarında yer alan önemli dosya, fotoğraf ve uygulama içeriklerinin başka kullanıcılar tarafından görünmemesini basit yollarla gizlemenizi sağlayacak yollar paylaşacağız.

Android Dosya Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

1- Dosyalarınızı Gizli Klasör Oluşturarak Saklama

Cihazınızda yer alan Dosya Yönetici ile kolaylıkla yapabileceğiniz bu yöntem şu şekilde olmaktadır. İlk önce gizlemek istediğiniz klasörü Yeniden Adlandırma yöntemi ile klasörünüzün ismini değiştiriyoruz. Klasörünüz örneğin; android olsun. Android isimli klasörünüzün ismini başına .(nokta) koyuyoruz ve kaydediyoruz. (.android) Bu şekilde android klasörünüzü gizlemiş olacaksınız. Dosya Yöneticinizin Ayarlar Bölümünden Gizli Dosyaları Göster seçeneği ile gizlemiş olduğunuz klasöre ulaşabilirsiniz.

2- Android Cihazınızda Yer Alan Fotoğrafları Gizleme Yöntemi

Cihazınızda gizlemek istediğiniz whatsapp, galeride yer alan fotoğraflarınızı gizlemek için Google Play Store üzerinden QuickPic uygulamasını cihazınıza yükleyiniz.

Yüklemiş olduğunuz uygulamayı açarak, gizlemek istediğiniz resimlere ait klasörü seçerek üst sol kısımdan seçeneklerden Gizle seçeneğini seçiyoruz. Bu işlem ile seçtiğiniz klasöre .nomedia dosyası koyulacak ve cihazınızda bu klasör içinde yer alan video, resim ve ses dosyaları gizlenmiş olacaktır.

3- Android Cihazlarda Uygulama Gizleme Yöntemleri

Android Samsung cihazlarda hali hazırda kurulu olan launcher ile ana ekranda tüm uygulamalar menüsünde yer alan üç nokta üst üste olan seçeneğe girip, burdan Uygulamaları Gizle seçeneğini kullanarak seçtiğiniz uygulama veya birden fazla uygulamayı bu yöntemle gizleyebilirsiniz.

Samsung cihazlar da dahil tüm cihazlar için özel launcher uygulaması yüklemeniz gerekecektir. Nova Launcher bu işlemi çok basit şekilde yerine getirmektedir. Launcheri cihazımıza yükledikten sonra Launcher ayarlarına gidiniz ve Gizlemek istediğiniz uygulamaları ayarlar kısmından kolaylıkla gizleyiniz.

İlginizi Çekebilir :  iPhone SE 2020 Duvar Kağıtları Nasıl Olacak?

Tüm bu yöntemlere ek olarak isterseniz gizlemek yerine uygulamalarınıza girişte şifre koymak için bazı cihazlarda hali hazırda yüklü olan App Lock uygulaması ile uygulama girişine şifre de koyabilirsiniz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S9 Gelişmiş İris Tarayıcı ve Yüz Tanıma Teknolojisi ile Gelmeyi Planlıyor.

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478