e
sv

Samsung Galaxy J7 Prime Root Yapma Nasıl Yapılır?

Galaxy J7 Prime Root Yapma
avatar

Mustafa DUMAN

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Galaxy J7 Prime Root Yapma Nasıl Yapılır? Samsung Galaxy J7 Prime Root Yetkisi Verme Nasıl Yapılır? Galaxy J7 Prime G610 Root 6.0.1 Root Anlatım

Root yetkisi verme (Galaxy J7 Prime Root Yapma) telefonunuzda tam yetki sahibi olmanızı sağlar. Bu yetki ile size telefonunuzdaki değişiklik yetkisi ile beraber pil performansının artmasına istemediğiniz sistem güncellemesiyle gelen sistem uygulamalarını kaldırma rom yedeği alma, root yetkisi isteyen uygulamaları çalıştırma, telefonunuzda kullanmadığınız sistem uygulamalarını kaldırma gibi işlemlerini yapmanızı sağlamaktadır.

NOT:  Bu işlem sadece Galaxy J7 Prime 6.0.1 rom telefon üzerinde denenmiş ve başarılı sonuç alınmıştır.  Lütfen root ve rom hakkında bilgisi olmayan yapacak arkadaşlar işleme başlamadan önce telefonunuzu brick yapabileceklerini garanti kapsamı dışına çıkabileceğini unutmamalıdırlar. Telefonunuzun modelini ve sürümünü  Ayarlar Cihaz kısmından öğrenebilirsiniz.

UYARI: ANDROİDEVİ.COM cihazınızda her türlü oluşabilecek sorunlardan mesul değildir.  Bu işlemi yaparken cihazınızın garanti dışı kalacağını unutmayınız.

ROOT Dosyaları Uyumlu Modeller ve Sürümler

SM-G610 Uyumlu Sürüm-Android 6.0.1

İŞLEME BAŞLAMADAN ÖNCE:

Telefonunuzdaki tüm bilgi ve belgelerinizi yedekleyiniz.

Daha önce Samsung USB sürücüsünü bilgisayarınıza kurmadıysanız, indireceğiniz dosyanın içinde yer alan Samsung Usb Driver’ı kurunuz. Cihazınızın Ayarlar Geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modunu aktif ediniz. Telefonunuzun pil seviyesinin %50’nin üstünde olmadan bu işleme başlamayınız.

NOT: Kesinlikle önerilmektedir. Olası veri kayıpları ve olumsuz işlem sonucu telefonunuzu bir önceki hale getirmek için lütfen Recovery işlemini yaptıktan sonra, Galaxy J7 Prime Root Yapma işlemine başlamadan önce  Rom yedeği almayı tavsiye ediyoruz. Rom yedeği almak için Android Rom Yedeği Alma Resimli Anlatım konusunu incelemeniz sizin yararınıza olacaktır.

İNDİRMENİZ GEREKEN DOSYALAR

Samsung USB Driver Dosyası

Galaxy J7 Prime Root 6.0.1 Root Dosyası

İlginizi Çekebilir :  General Mobile E-Tab 4 MDM Kaldırma ve Root İşlemi Nasıl Yapılır

Samsung Galaxy J7 Prime Root Yapma Nasıl Yapılır?

Galaxy J7 Prime Root Kurulum Anlatımı

Adım 1- Öncelikle CF-Auto-Root-on7xelte-on7xeltedd-smg610f dosyasını indiriniz.

Adım 2- İndirdiğiniz CF-Auto-Root-on7xelte-on7xeltedd-smg610f dosyasını arşivden bilgisayarınızın masaüstüne çıkarınız.

Adım 3- Telefonunuzu kapalı konumda iken usb ile bilgisayara bağlayın, Odin3-v3.10.6.exe programını yönetici olarak çalıştırın, sonra telefonunuzun Ses Kısma+Home+Power tuşuna aynı anda basılı tutup çıkan ekrandan ses açma tuşuna basınız. Downloading modu açılmış olacaktır.

Adım 4- Odin3-v3.10.6 telefonunuzu gördüyse (ID:COM kısmı) AP kısmından CF-Auto-Root-on7xelte-on7xeltedd-smg610f.tar.md5 uzantılı dosyayı seçiniz. Added kısmı solda çıktıysa Starta basıp PASS yazısı görünene kadar telefonunun bağlantısını kesmeyiniz.

Adım 5- Samsung Galaxy J7 Prime telefonunuza root yetki verme işlemi tamamlanmıştır.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Android Dosya Fotoğraf Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478