e
sv

Android Telefon Rehberi Otomatik Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Android Rehber Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır
avatar

Mustafa DUMAN

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android Telefon Rehberi Otomatik Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır? Telefon Rehberi Yedekleme ve Yedeklenmiş Rehberi Yeni Telefona Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Android telefonlarda sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de rehberi yeni cihaz aldığınızda yeni telefonunuza tek tek mi yoksa otomatik olarak eklenmesini istediğimizde oluşuyor.

Android cihazlarda rehber yedeklemesinin otomatik yapılması için bir gmail hesabı açmalısınız. Bundan sonraki işlemleri google gmail e-posta hesabınıza otomatik olarak yedekler.

Yeni telefon aldığınızda veya rehberiniz silindiğinde, fabrika ayarlarınıza döndüğünüzde rehberinizi geri getirmeye çalıştığınızda rehberinizdeki telefon numaraları aslında silinmez. Siz cihazınıza önceki aktif gmail hesabınızla giriş yaptığınızda otomatik olarak rehberiniz geri yüklenir.

Yeni telefon aldığınızda ilk işiniz gmail hesabı oluşturmak olmalı çünkü google play market, google rehber, google mail hesabı gibi bir çok telefonda işinizi gören uygulamalar otomatik olarak google tarafından sekronize olmakta ve yedek alınmaktadır.

Bu hesabınıza ait gmail kullanıcı adı ve şifrenizi bir yere not etmenizde büyük fayda var. Çünkü çoğu telefon kullanıcısı ilk cihaz kurulumu sonrası yeni hesap açıp, bu hesap ve şifre sonradan lazım olmaz düşüncesi ile kullanıcı adı ve şifreyi unutuyor ve rehberi silindiğinde maalesef geri getirilemiyor.

Android Rehber Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır

Android Telefon Rehberi Otomatik Geri Yükleme Anlatımı

 • Eski Telefonunuzu ilk aldığınızda sizden kurulum esnasında istenen gmail hesabı kullanıcı adı ve şifresini bir yere not ediniz.
 • Yeni aldığınız cihazın Ayarlar-Hesaplar-Hesap Ekle bölümünden kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz.
 • Eğer kullanıcı adı ve şifre girme işlemi başarı ile sonuçlandı ise yaklaşık olarak 1-2 dk içerisinde eski telefonunuzda yer alan rehberiniz yeni telefonunuza otomatik olarak yüklenecektir.

Android Telefon Rehberi Otomatik Yedekleme Nasıl Yapılır?

 • Android telefonunuza yeni aldığınızda ilk olarak gmail hesabı oluşturursunuz.
 • Bundan sonraki süreçte rehbere otomatik yedekleme yapmak istiyorsanız, Rehberde yeni kişi eklerken en üstte google hesabınızı seçmelisiniz ve kayıt yapmalısınız. Bu şekilde otomatik yeni kişi gmail hesabınıza yedeklenecektir.
 • Var olan kişileri ise Kişiler uygulamasına giriş yapıp, bilgisayarınıza yedekleme için Kişiler üst sekmeden Ayarlar-Kişileri İçe Dışa Aktar kısmından işlem yapabilirsiniz. Bu menüde rehberinizde kayıtlı aynı kişileri de birleştirme işlemi yapabilirsiniz.
 • Telefon rehberinizdeki kişiler sadece gmail hesabınıza yedeklenmez isterseniz telefonunuz Samsung ise Samsung Cloud hesabı açarak yedekleme işlemini otomatik olarak Samsung sunucularına da kayıt edebilirsiniz.
 • Bu işlemi ara ara Android Uygulamalardan da yapabilir flash bellek ve bilgisayarınıza rehber yedeği alabilirsiniz. Bunun için google android play storede rehber yedekleme diye arattığınızda bir çok uygulama bulabilir istediğiniz uygulama ile rehber yedeğinizi ara ara manuel olarak alabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir :  Android Google Play Market Ücretsiz Kredi Kazanma

Apartment for Rent in Signature Villas Frond F, The Palm Jumeirah

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Android Rom Yazılım Yedeği Alma ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478