Android Cihazlarda İnternet Paylaşımı Ayarları Nasıl Yapılir?

0
658

Android Cihazlarda İnternet Paylaşımı Ayarları Nasıl Yapılir? Android İnterneti Paylaştırma Ayarları Anlatımı, İnternet Wi-fi Olarak Paylaşma Ayarları Nasıl Yapılır?

Android cihaz sahipleri belli ortamlarda mevcut internet hizmetlerini arkadaşları ile paylaşmak isteyebiliyor. Mevcutta kullanmış olduğunuz interneti kablasuz bir ağa dönüştürmek isteyebilir ve bu işlemi programsız olarak yapabilirsiniz.

Android Cihazlarda İnternet Paylaşımı Ayarları Anlatımı

  • Öncelikle telefonunuzun Ayarlar menüsüne giriniz.
  • Menüden Bağlantılar veya Mobil Ağ ve İnternet gibi cihazdan cihaza değişen bunlara benzer bir menü olması gerekiyor. Bu bahsettiğim menüye giriniz.
  • Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı, Taşınabilir Kablosuz Erişim Noktası vb. bulup, ilgili menüye giriniz.
  • Mobil Erişim Noktası veya hotspot, wifi paylaşım noktasına girip, ilgili menüyü aktifleştirdikten sonra ağınıza bir isim ve şifre belirleyebilirsiniz.
  • Böylece internetinizi farklı cihazlarda wi-fi kablosuz bağlantı olarak paylaşmış olacaksınız.

Android Cihazlarda İnternet Paylaşımı Ayarları Resimli Anlatımı

 

Telefonunuzda internet var, fakat bulunduğunuz noktada masaüstü bilgisayarınız, notebook veya diğer cihazlarınızda internet yok. Diğer cihazlarınıza telefonunuzdaki interneti Wi-fi ağından paylaşabilir ve cihazınızdaki interneti diğer cihazlarınıza veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Memleketinize gittiniz veya bir tatil köyüne gittiniz, telefonunuzdaki interneti diğer cihazlarınızda kullanma ihtiyacı hissettiğinizde son derece basit ayarlarla internetinizi paylaşabilir, işlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Android Rom Yazılım Yedeği Alma ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz
Lütfen Adınızı Giriniz